Licensed to Auburn University         Hy-Tek's Meet Manager 10/12/2003 09:02 PM
               War Eagle Invitational - 10/10/2003 to 10/12/2003
                                    Results

Event 3  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Coparropa, Eileen M       22 UN-AU-SE                        X23.16
 -- Short, Becky J            21 UN-AU-SE                        X23.55
 -- Jones, Kelly M            20 UN-AU-SE                        X25.30
 -- Wheatley, Amy R           19 UN-AU-SE                        X26.01

Event 4  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Gibb, Derek M             22 UN-AU-SE                        X20.73
 -- Pascale, Joe R            18 UN-AU-SE                        X21.67
 -- Flatt, Wes J              18 UN-AU-SE                        X21.91
 -- Lundquist, Bryan J        18 UN-AU-SE                        X22.12
 -- Barry, Seth I             19 UN-AU-SE                        X22.24

Event 9  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Coventry, Kirsty L        20 UN-AU-SE                      X4:26.72
      29.95   32.78   35.99   33.70   37.90   37.28   30.23   28.89
 -- Volcan, Erin N            19 UN-AU-SE                      X4:28.65
      29.05   33.20   33.97   33.28   39.79   39.66   30.28   29.42

Event 10  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Bovell, George R          20 UN-AU-SE                      X4:03.28
      26.10   29.60   31.02   30.30   34.76   35.38   28.61   27.51
 -- Shanteau, Eric L          20 UN-AU-SE                      X4:04.67
      27.24   30.07   31.56   30.62   34.37   34.79   29.04   26.98
 -- Jones, BJ S               21 UN-AU-SE                      X4:06.90
      26.14   30.15   32.10   31.89   36.64   36.66   26.96   26.36
 -- Hunt, Bryce B             21 UN-AU-SE                      X4:07.26
      25.94   30.68   31.16   30.16   35.84   36.60   29.20   27.68
 -- Van Wie, Doug P           19 UN-AU-SE                      X4:08.53
      26.54   30.70   30.92   30.05   37.22   36.75   29.17   27.18
 -- Osborne, Sean M           19 UN-AU-SE                      X4:09.57
      27.50   31.70   33.29   32.86   32.93   34.71   29.18   27.40
 -- Hinz, Ryan T              20 UN-AU-SE                      X4:11.82
      26.47   29.87   32.59   31.33   37.03   37.72   29.02   27.79
 -- Cady, Kurt W              20 UN-AU-SE                      X4:12.59
      26.12   30.18   33.57   33.57   36.04   36.61   28.33   28.17
 -- Gangloff, Mark D          21 UN-AU-SE                      X4:12.71
      27.20   30.96   33.57   32.82   35.47   35.42   30.14   27.13
 -- Knopf, Nate D             20 UN-AU-SE                      X4:12.81
      28.16   31.16   33.24   32.40   35.95   35.92   28.56   27.42
 -- Scott, John A             19 UN-AU-SE                      X4:16.51
      27.13   31.34   33.23   32.66   37.53   37.52   29.71   27.39
 -- Johnson, Mark D           18 UN-AU-SE                      X4:16.75
      26.47   31.01   33.85   32.39   37.11   37.99   30.44   27.49
 -- Babcock, Lyle W           20 UN-AU-SE                      X4:18.07
      26.79   31.60   33.14   31.88   37.64   38.18   30.68   28.16
 -- Schneider, Joey A         19 UN-AU-SE                      X4:20.23
      27.62   30.71   32.72   31.74   38.23   39.27   30.75   29.19
 -- Slocki, Daniel A          19 UN-AU-SE                      X4:22.06
      27.80   32.28   33.65   32.80   38.09   38.97   29.89   28.58

Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Binder, Adrienne          18 UN-AU-SE                      X4:49.61
      27.32   28.96   29.20   29.33   29.17   29.36   29.57   29.53
      29.14   28.03
 -- Hoelzer, Margaret J       20 UN-AU-SE                      X4:52.49
      26.89   28.91   29.63   29.04   29.22   29.49   29.64   30.00
      30.09   29.58
 -- Christianson, Demerae L   21 UN-AU-SE                      X5:10.04
      28.03   30.13   30.62   30.97   30.97   31.07   31.37   31.21
      31.20   34.47

Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Jones, BJ S               21 UN-AU-SE                      X4:39.42
      25.05   27.83   28.01   27.88   28.80   28.59   28.02   28.80
      28.49   27.95
 -- Hinz, Ryan T              20 UN-AU-SE                      X4:45.21
      27.03   29.42   29.31   29.10   29.05   28.62   28.19   28.32
      28.55   27.62
 -- Hunt, Bryce B             21 UN-AU-SE                      X4:51.27
      26.03   29.48   30.19   30.05   29.98   29.63   29.57   29.66
      29.08   27.60
 -- Slocki, Daniel A          19 UN-AU-SE                      X4:51.42
      26.73   30.09   29.89   29.65   30.35   29.24   29.39   29.52
      28.85   27.71
 -- Van Wie, Doug P           19 UN-AU-SE                      X4:51.68
      27.73   29.71   29.78   30.02   29.74   29.73   29.58   29.37
      28.96   27.06
 -- Knopf, Nate D             20 UN-AU-SE                      X4:52.80
      27.39   29.24   29.68   29.98   30.05   29.88   29.85   29.56
      29.25   27.92
 -- Schneider, Joey A         19 UN-AU-SE                      X4:53.08
      26.78   29.79   29.68   29.38   30.05   29.79   29.74   29.83
      29.30   28.74
 -- Scott, John A             19 UN-AU-SE                      X4:53.15
      27.46   30.06   30.28   30.33   29.95   30.02   30.07   29.73
      27.95   27.30
 -- Shanteau, Eric L          20 UN-AU-SE                      X4:56.89
      27.41   30.16   30.18   30.20   29.75   29.92   30.02   29.93
      30.08   29.24
 -- Flatt, Wes J              18 UN-AU-SE                      X5:00.03
      26.65   29.53   30.08   30.48   31.01   30.97   31.07   31.05
      30.09   29.10
 -- Cady, Kurt W              20 UN-AU-SE                      X5:00.23
      26.97   29.42   29.97   30.48   30.74   30.35   30.42   30.87
      30.82   30.19
 -- Lundquist, Bryan J        18 UN-AU-SE                      X5:01.94
      26.81   30.03   29.70   30.05   29.97   30.28   31.04   31.40
      31.62   31.04
 -- Barlow, Chad R            21 UN-AU-SE                      X5:07.21
      27.66   30.43   31.23   31.32   31.52   31.30   31.16   31.21
      31.06   30.32

Event 43  Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Short, Becky J            21 UN-AU-SE                        X26.66
 -- Coparropa, Eileen M       22 UN-AU-SE                        X27.43

Event 44  Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Bousquet, Fred T          22 UN-AU-SE                        X22.80
 -- Cady, Kurt W              20 UN-AU-SE                        X23.55
 -- Pascale, Joe R            18 UN-AU-SE                        X24.29
 -- Barlow, Chad R            21 UN-AU-SE                        X24.46

Event 47  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Coventry, Kirsty L        20 UN-AU-SE                        X51.87
      25.59   26.28
 -- Coparropa, Eileen M       22 UN-AU-SE                        X52.91
      25.53   27.38
 -- Volcan, Erin N            19 UN-AU-SE                        X53.44
      25.99   27.45
 -- Short, Becky J            21 UN-AU-SE                        X54.59
      26.08   28.51

Event 48  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Jones, BJ S               21 UN-AU-SE                        X46.54
      22.74   23.80
 -- Pascale, Joe R            18 UN-AU-SE                        X47.63
      22.97   24.66
 -- Lundquist, Bryan J        18 UN-AU-SE                        X47.66
      23.07   24.59
 -- Bovell, George R          20 UN-AU-SE                        X48.08
      22.86   25.22
 -- Barry, Seth I             19 UN-AU-SE                        X48.77
      23.46   25.31
 -- Gibb, Derek M             22 UN-AU-SE                        X50.37
      24.05   26.32

Event 51  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Jones, Kelly M            20 UN-AU-SE                      X1:06.27
      31.65   34.62
 -- Wheatley, Amy R           19 UN-AU-SE                      X1:09.03
      32.65   36.38
 -- Volcan, Erin N            19 UN-AU-SE                      X1:11.24
      33.63   37.61
 -- Binder, Adrienne          18 UN-AU-SE                      X1:15.25
      36.34   38.91

Event 52  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Gangloff, Mark D          21 UN-AU-SE                        X56.69
      26.83   29.86
 -- Osborne, Sean M           19 UN-AU-SE                        X57.99
      27.57   30.42
 -- Cady, Kurt W              20 UN-AU-SE                        X59.18
      27.51   31.67
 -- Hinz, Ryan T              20 UN-AU-SE                      X1:04.26
      30.33   33.93
 -- Van Wie, Doug P           19 UN-AU-SE                      X1:04.74
      30.91   33.83

Event 55  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Hoelzer, Margaret J       20 UN-AU-SE                      X2:03.93
      27.94   31.66   32.29   32.04
 -- Christianson, Demerae L   21 UN-AU-SE                      X2:05.70
      29.12   32.20   32.81   31.57

Event 56  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Shanteau, Eric L          20 UN-AU-SE                      X1:54.01
      26.84   29.69   28.86   28.62
 -- Babcock, Lyle W           20 UN-AU-SE                      X1:57.18
      27.21   31.04   29.50   29.43
 -- Johnson, Mark D           18 UN-AU-SE                      X1:57.30
      26.60   30.67   30.07   29.96
 -- Jones, BJ S               21 UN-AU-SE                      X1:57.78
      26.63   30.86   30.51   29.78
 -- Hinz, Ryan T              20 UN-AU-SE                      X1:58.44
      27.33   30.94   30.14   30.03
 -- Van Wie, Doug P           19 UN-AU-SE                      X1:59.69
      27.69   31.64   30.94   29.42
 -- Scott, John A             19 UN-AU-SE                      X2:00.84
      28.17   31.05   30.52   31.10
 -- Slocki, Daniel A          19 UN-AU-SE                      X2:01.57
      27.52   30.57   31.24   32.24
 -- Knopf, Nate D             20 UN-AU-SE                      X2:02.53
      28.46   32.01   31.21   30.85
 -- Lundquist, Bryan J        18 UN-AU-SE                      X2:02.72
      28.04   31.25   31.53   31.90
 -- Barlow, Chad R            21 UN-AU-SE                      X2:03.30
      28.31   31.47   31.85   31.67

Event 59  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Hoelzer, Margaret J       20 UN-AU-SE                      X2:01.35
      29.49   31.39   30.31   30.16
 -- Volcan, Erin N            19 UN-AU-SE                      X2:03.25
      29.93   31.22   31.04   31.06
 -- Coventry, Kirsty L        20 UN-AU-SE                      X2:05.74
      30.53   32.04   31.76   31.41
 -- Binder, Adrienne          18 UN-AU-SE                      X2:15.02
      33.31   33.95   34.41   33.35

Event 60  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Hunt, Bryce B             21 UN-AU-SE                      X1:50.34
      26.95   28.13   27.70   27.56
 -- Van Wie, Doug P           19 UN-AU-SE                      X1:52.74
      27.11   28.54   28.77   28.32
 -- Barlow, Chad R            21 UN-AU-SE                      X1:54.18
      27.79   29.22   29.02   28.15
 -- Schneider, Joey A         19 UN-AU-SE                      X1:57.87
      27.68   29.88   30.03   30.28
 -- Osborne, Sean M           19 UN-AU-SE                      X2:00.19
      28.76   30.35   31.28   29.80

Event 63  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Christianson, Demerae L   21 UN-AU-SE                      X2:11.06
      28.02   33.81   39.80   29.43
 -- Jones, Kelly M            20 UN-AU-SE                      X2:13.27
      29.54   34.93   37.48   31.32
 -- Wheatley, Amy R           19 UN-AU-SE                      X2:16.61
      30.61   34.51   38.28   33.21

Event 64  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Hunt, Bryce B             21 UN-AU-SE                      X1:54.81
      25.49   29.84   32.32   27.16
 -- Shanteau, Eric L          20 UN-AU-SE                      X1:56.09
      25.78   29.94   33.00   27.37
 -- Hinz, Ryan T              20 UN-AU-SE                      X1:58.71
      25.62   29.78   35.79   27.52
 -- Scott, John A             19 UN-AU-SE                      X2:01.34
      26.57   31.19   35.45   28.13
 -- Johnson, Mark D           18 UN-AU-SE                      X2:03.14
      26.77   31.66   36.36   28.35
 -- Schneider, Joey A         19 UN-AU-SE                      X2:06.36
      26.14   32.39   39.36   28.47

Event 96  Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Flatt, Wes J              18 UN-AU-SE                        X25.14
 -- Pascale, Joe R            18 UN-AU-SE                        X26.11

Event 99  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Short, Becky J            21 UN-AU-SE                      X1:56.74
      27.22   29.38   29.83   30.31

Event 100  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Flatt, Wes J              18 UN-AU-SE                      X1:46.35
      25.53   27.54   27.37   25.91
 -- Barry, Seth I             19 UN-AU-SE                      X1:47.33
      25.06   27.32   27.73   27.22
 -- Lundquist, Bryan J        18 UN-AU-SE                      X1:48.68
      24.90   27.17   28.28   28.33
 -- Johnson, Mark D           18 UN-AU-SE                      X1:49.69
      26.19   29.09   26.91   27.50

Event 103  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Jones, Kelly M            20 UN-AU-SE                      X2:24.98
      34.25   37.26   36.91   36.56
 -- Wheatley, Amy R           19 UN-AU-SE                      X2:25.27
      33.09   37.03   37.48   37.67

Event 104  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Scott, John A             19 UN-AU-SE                      X2:22.09
      32.19   36.07   36.78   37.05

Event 107  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Christianson, Demerae L   21 UN-AU-SE                        X57.13
      26.93   30.20
 -- Short, Becky J            21 UN-AU-SE                      X1:06.15
      29.66   36.49

Event 108  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Babcock, Lyle W           20 UN-AU-SE                        X53.66
      24.95   28.71
 -- Johnson, Mark D           18 UN-AU-SE                        X53.73
      24.90   28.83
 -- Flatt, Wes J              18 UN-AU-SE                        X54.51
      25.80   28.71
 -- Lundquist, Bryan J        18 UN-AU-SE                        X54.63
      25.79   28.84
 -- Scott, John A             19 UN-AU-SE                        X55.12
      26.29   28.83
 -- Barry, Seth I             19 UN-AU-SE                        X55.50
      26.09   29.41

Event 112  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
 -- Barry, Seth I             19 UN-AU-SE                        X56.99
      27.84   29.15