Licensed to U. of Texas/Longhorn Aquatics                 Hy-Tek's Meet Manager
                      Texas vs Auburn - 1/9/04 to 1/10/04
                                    Results

Event 101  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals
===============================================================================
  1 The University of Texas  'A'                           NT    3:14.41
     1) Davidson, Andrew FR             2) Hansen, Brendan SO
     3) Crocker, Ian SO                 4) McAnally, Austin FR
       24.34    49.85  1:15.18  1:44.07  2:04.85  2:29.53  2:50.39  3:14.41
  2 Auburn  'A'                                            NT    3:15.12
     1) Hunt, Bryce SR                  2) Gangloff, Mark SR
     3) Bousquet, Fred JR               4) Wochomurka, Ryan JR
       24.02    48.73  1:13.77  1:42.44  2:04.40  2:30.76  2:51.57  3:15.12
  3 The University of Texas  'B'                           NT    3:20.84
     1) O'Brien, Nate FR                2) Schurr, Christian A
     3) DiToro, Daniel FR               4) Greiner, Gregor R
       24.39    50.56  1:03.65  1:46.78  2:09.01  2:34.96  2:56.70  3:20.84
  4 Auburn  'B'                                            NT    3:21.45
     1) Van Wie, Doug SO                2) Osbourne, Sean FR
     3) Cady, Kurt SO                   4) Barry, Seth FR
       24.06    49.03  1:15.80  1:45.88  2:08.73  2:35.51  2:57.36  3:21.45
  5 The University of Texas  'C'                           NT   x3:25.97
     1) Patterson, John S               2) Molnar, Matt J
     3) Kelley, Wade P                  4) Pritchett, Poston E
       24.93    51.80  1:18.19  1:49.23  2:12.54  2:39.52  3:01.35  3:25.97
 -- The University of Texas  'D'                           NT         DQ
     1) Crosby, Shamus FR               2) Donaldson, David A
       24.80    52.06  1:19.82  1:52.43

Event 102  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jones, BJ                 JR AU                        NT    9:16.33
       25.18    52.69  1:21.33  1:49.80  2:18.22  2:46.31  3:14.68  3:42.69
     4:11.06  4:38.81  5:05.76  5:32.82  6:00.00  6:27.38  6:54.90  7:22.62
     7:50.57  8:18.88  8:47.93  9:16.33
  2 Knopf, Nate               JR AU                        NT    9:22.87
       26.21    54.54  1:22.95  1:51.42  2:19.98  2:48.31  3:16.74  3:45.12
     4:13.48  4:41.71  5:10.04  5:38.23  6:06.30  6:34.30  7:02.51  7:30.58
     7:58.65  8:27.14  8:55.26  9:22.87
  3 Slocki, Daniel            FR AU                        NT    9:25.79
       26.07    54.25  1:22.81  1:51.49  2:20.34  2:49.33  3:18.41  3:47.16
     4:16.19  4:44.59  5:12.70  5:40.65  6:08.59  6:36.50  7:04.47  7:32.69
     8:00.87  8:29.26  8:57.78  9:25.79
  4 Nabors, John              FR Texas                     NT    9:34.41
       25.31    53.39  1:21.50  1:49.85  2:18.31  2:46.80  3:15.54  3:44.55
     4:13.93  4:43.18  5:12.57  5:42.66  6:12.83  6:42.61  7:11.91  7:41.12
     8:10.12  8:39.24  9:07.61  9:34.41
  5 Copple, Blake R              Texas                     NT    9:38.02
       25.53    53.47  1:21.98  1:50.83  2:20.01  2:48.91  3:17.99  3:46.95
     4:16.01  4:45.11  5:14.36  5:43.54  6:12.92  6:42.21  7:11.81  7:41.32
     8:10.58  8:39.73  9:08.89  9:38.02
  6 Kevorkian, Aram           FR Texas                     NT    9:39.40
       25.63    53.52  1:21.90  1:50.58  2:19.05  2:47.44  3:16.04  3:44.89
     4:13.85  4:43.00  5:12.40  5:42.00  6:11.84  6:41.62  7:11.46  7:41.51
     8:11.28  8:41.10  9:10.76  9:39.40
  7 Scott, John               FR AU                        NT   x9:52.81
       27.21    56.52  1:26.04  1:55.73  2:25.61  2:55.04  3:24.39  3:54.17
     4:23.96  4:53.49  5:23.20  5:52.65  6:22.93  6:53.36  7:23.18  7:53.11
     8:23.20  8:53.52  9:23.70  9:52.81

Event 103  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Bovell, George            SO AU                        NT    1:36.69
       22.95    47.35  1:12.03  1:36.69
  2 Diers, Tony               SO Texas                     NT    1:39.32
       23.72    49.17  1:14.22  1:39.32
  3 Schneider, Joey           FR AU                        NT    1:39.69
       24.25    49.70  1:15.10  1:39.69
  4 Kendrick, Rainer          FR Texas                     NT    1:40.11
       23.29    48.31  1:13.78  1:40.11
  5 Lunquist, Bryan           FR AU                        NT    1:41.10
       23.94    50.06  1:16.00  1:41.10
  6 Flatt, Wesley             FR AU                        NT   x1:41.93
       23.89    49.88  1:16.35  1:41.93
  7 Weber_Gale, Garrett          Texas                     NT    1:42.37
       23.45    49.62  1:16.28  1:42.37
  8 Sacco, Thomas A              Texas                     NT   x1:43.44
       24.08    50.79  1:17.81  1:43.44

Event 104  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Crocker, Ian              SO Texas                     NT      20.19
  2 Bousquet, Fred            JR AU                        NT      20.48
  3 Gibb, Derrick             SR AU                        NT      20.69
  4 O'Halloran, Tyler T          Texas                     NT      20.75
  5 DiToro, Daniel            FR Texas                     NT      20.99
  6 McAnally, Austin          FR Texas                     NT     x21.32
  7 Hunt, Bryce               SR AU                        NT      21.43
  8 Barry, Seth               FR AU                        NT     x21.73
 -- Wallace, Paul             FR Texas                     NT     X21.08
 -- Greiner, Gregor R            Texas                     NT     X21.37
 -- Crosby, Shamus            FR Texas                     NT     X21.61
 -- Sarosdy, William R           Texas                     NT     X21.80

Event 105  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Shanteau, Eric            SO AU                        NT    3:49.89
       25.67    54.53  1:23.66  1:51.88  2:23.86  2:56.20  3:23.66  3:49.89
  2 Gangloff, Mark            SR AU                        NT    3:55.77
       25.65    55.46  1:26.88  1:58.17  2:30.74  3:03.29  3:30.59  3:55.77
  3 Van Wie, Doug             SO AU                        NT    3:58.99
       25.93    55.25  1:25.48  1:54.57  2:31.11  3:06.56  3:33.54  3:58.99
  4 Knowles, Jeremy           SR AU                        NT   x3:59.31
       25.67    54.55  1:25.03  1:54.93  2:29.19  3:03.02  3:30.43  3:59.31
  5 Kahn, David R                Texas                     NT    4:02.95
       25.51    54.63  1:24.99  1:55.05  2:29.10  3:04.48  3:33.91  4:02.95
  6 Robbins, Cliff P             Texas                     NT    4:03.82
       25.04    54.22  1:24.65  1:55.45  2:31.05  3:06.86  3:35.28  4:03.82
  7 Riley, Sean M                Texas                     NT    4:07.62
       25.07    54.32  1:26.47  1:57.90  2:33.32  3:09.14  3:39.10  4:07.62

Event 106  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Segerlin, Steven          FR AU                        NT     348.67S
  2 Bricker, Matt             JR AU                        NT     328.35S
  3 Garcia, Caesar            SR AU                        NT     311.92S
  4 Linette, Jon                 Texas                     NT     303.15S
  5 Shattuck, Mark               Texas                     NT     297.67S
 -- Bookman, Max                 Texas                     NT    X239.40S
 -- McDaniel, Jeff               Texas                     NT    X242.69S
 -- Bisordi, Matt                Texas                     NT    X280.12S
 -- Sivulka, Andrew           JR AU                        NT    X287.77S

Event 107  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Knowles, Jeremy           SR AU                        NT    1:48.41
       25.16    53.41  1:20.99  1:48.41
  2 Kendrick, Rainer          FR Texas                     NT    1:48.49
       24.75    52.53  1:20.57  1:48.49
  3 Cady, Kurt                SO AU                        NT    1:50.04
       24.48    52.25  1:20.60  1:50.04
  4 Babcock, Lyle             SO AU                        NT    1:50.16
       25.11    53.36  1:21.43  1:50.16
  5 Johnson, Mark             FR AU                        NT   x1:50.59
       24.98    53.34  1:21.39  1:50.59
  6 Kelley, Wade P               Texas                     NT    1:52.42
       24.52    53.24  1:22.55  1:52.42
  7 Donaldson, David A           Texas                     NT    1:53.33
       25.39    53.93  1:23.29  1:53.33

Event 108  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Crocker, Ian              SO Texas                     NT      44.02
       21.36    44.02
  2 Bovell, George            SO AU                        NT      44.17
       21.45    44.17
  3 Wochomurka, Ryan          JR AU                        NT      44.45
       21.60    44.45
  4 Diers, Tony               SO Texas                     NT      45.41
       21.85    45.41
  5 O'Halloran, Tyler T          Texas                     NT      45.51
       21.85    45.51
  6 Gibb, Derrick             SR AU                        NT      45.59
       21.98    45.59
  7 Weber_Gale, Garrett          Texas                     NT     x45.93
       21.88    45.93
  8 Lunquist, Bryan           FR AU                        NT     x46.21
       22.11    46.21
 -- Flatt, Wesley             FR AU                        NT     X46.48
       22.54    46.48
 -- Greiner, Gregor R            Texas                     NT     X47.03
       22.90    47.03
 -- Pritchett, Poston E          Texas                     NT     X47.07
       22.68    47.07
 -- Scott, John               FR AU                        NT     X51.57
       23.88    51.57

Event 109  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Van Wie, Doug             SO AU                        NT    1:46.73
       25.37    53.04  1:20.47  1:46.73
  2 Hunt, Bryce               SR AU                        NT    1:46.75
       26.05    53.06  1:20.34  1:46.75
  3 O'Brien, Nate             FR Texas                     NT    1:47.83
       26.43    54.18  1:21.69  1:47.83
  4 Shanteau, Eric            SO AU                        NT    1:49.19
       26.60    55.02  1:22.41  1:49.19
  5 Patterson, John S            Texas                     NT    1:52.38
       26.53    55.00  1:23.17  1:52.38
  6 Davidson, Andrew          FR Texas                     NT    1:52.64
       26.43    55.06  1:24.16  1:52.64
  7 Sacco, Thomas A              Texas                     NT   x1:53.04
       26.20    54.92  1:24.27  1:53.04
 -- Robbins, Cliff P             Texas                     NT   X1:54.08
       26.62    55.05  1:24.16  1:54.08
 -- Osbourne, Sean            FR AU                        NT   X1:55.71
       27.15    56.04  1:26.07  1:55.71

Event 110  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Jones, BJ                 JR AU                        NT    4:23.33
       24.00    50.33  1:17.22  1:44.44  2:11.44  2:38.44  3:05.00  3:31.70
     3:57.95  4:23.33
  2 Schneider, Joey           FR AU                        NT    4:30.87
       25.05    52.56  1:20.11  1:47.59  2:14.98  2:42.30  3:09.84  3:37.60
     4:04.62  4:30.87
  3 Copple, Blake R              Texas                     NT    4:34.17
       25.28    52.77  1:20.41  1:48.12  2:15.78  2:43.61  3:11.49  3:39.26
     4:06.75  4:34.17
  4 Slocki, Daniel            FR AU                        NT    4:35.82
       25.65    53.45  1:21.56  1:49.77  2:17.96  2:46.14  3:14.12  3:41.93
     4:09.35  4:35.82
  5 Kevorkian, Aram           FR Texas                     NT    4:35.84
       24.83    52.01  1:19.73  1:47.76  2:15.77  2:44.01  3:12.19  3:40.76
     4:09.28  4:35.84
  6 Knopf, Nate               JR AU                        NT   x4:39.64
       25.98    54.18  1:22.68  1:50.94  2:19.13  2:47.30  3:15.65  3:44.08
     4:12.00  4:39.64
  7 Nabors, John              FR Texas                     NT    4:40.93
       25.07    52.73  1:20.93  1:49.21  2:17.74  2:46.31  3:15.00  3:44.17
     4:13.22  4:40.93
  8 Riley, Sean M                Texas                     NT   x4:46.51
       25.12    52.69  1:21.17  1:50.21  2:19.43  2:48.85  3:18.48  3:48.10
     4:17.66  4:46.51

Event 111  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Garcia, Caesar            SR AU                        NT     593.99S
  2 Shattuck, Mark               Texas                     NT     567.82S
  3 Segerlin, Steven          FR AU                        NT     554.24S
  4 Linette, Jon                 Texas                     NT     548.78S
  5 Sivulka, Andrew           JR AU                        NT     545.16S
 -- Bookman, Max                 Texas                     NT    X394.20S
 -- McDaniel, Jeff               Texas                     NT    X459.15S
 -- Bisordi, Matt                Texas                     NT    X515.17S
 -- Bricker, Matt             JR AU                        NT    X524.18S

Event 112  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals
===============================================================================
  1 Hansen, Brendan           SO Texas                     NT    1:58.68
       27.04    57.33  1:27.81  1:58.68
  2 Schurr, Christian A          Texas                     NT    2:00.97
       27.75    58.34  1:29.86  2:00.97
  3 Kahn, David R                Texas                     NT    2:05.77
       28.30    59.68  1:32.14  2:05.77
  4 Molnar, Matt J               Texas                     NT   x2:08.00
       28.75  1:00.85  1:34.32  2:08.00
 -- Shanteau, Eric            SO AU                        NT   X2:00.70
       28.18    59.21  1:29.89  2:00.70
 -- Gangloff, Mark            SR AU                        NT   X2:00.73
       28.06    59.63  1:30.38  2:00.73
 -- Osbourne, Sean            FR AU                        NT   X2:04.65
       28.03    59.57  1:31.60  2:04.65
 -- Knowles, Jeremy           SR AU                        NT   X2:07.67
       29.29  1:02.63  1:35.88  2:07.67

Event 113  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals
===============================================================================
  1 The University of Texas  'A'                           NT    3:01.35
     1) Diers, Tony SO                  2) DiToro, Daniel FR
     3) McAnally, Austin FR             4) Weber_Gale, Garrett
       21.86    45.28  1:06.51  1:30.50  1:51.80  2:15.80  2:37.25  3:01.35
  2 The University of Texas  'B'                           NT    3:03.32
     1) O'Halloran, Tyler T             2) Kendrick, Rainer FR
     3) Sacco, Thomas A                 4) Donaldson, David A
       22.41    45.81  1:07.05  1:30.85  1:53.16  2:17.16  2:38.92  3:03.32
  3 The University of Texas  'C'                           NT   x3:10.93
     1) Wallace, Paul FR                2) Greiner, Gregor R
     3) Crosby, Shamus FR               4) Sarosdy, William R
       22.00    46.44  1:08.61  1:33.41  1:55.32  2:19.78  2:42.48  3:10.93
 -- Auburn  'B'                                            NT   X2:59.54
     1) Cady, Kurt SO                   2) Bovell, George SO
     3) Jones, BJ JR                    4) Gibb, Derrick SR
       22.21    46.32    59.11  1:30.07  1:52.17  2:15.67  2:36.22  2:59.54
 -- Auburn  'A'                                            NT   X3:00.28
     1) Schneider, Joey FR              2) Bousquet, Fred JR
     3) Lunquist, Bryan FR              4) Wochomurka, Ryan JR
       22.34    46.08  1:07.22  1:30.56  1:52.50  2:16.20  2:37.16  3:00.28
 -- Auburn  'C'                                            NT   X3:11.29
     1) Barry, Seth FR                  2) Flatt, Wesley FR
     3) Babcock, Lyle SO                4) Johnson, Mark FR
       22.92    47.43  1:09.84  1:34.49  1:57.58  2:23.47  2:45.96  3:11.29