Skip to main content Skip to footer


            22nd Annual War Eagle Invitational - 11/1/02 to 11/3/02
                                    Results

Event 39  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  2 Coparropa, Eileen         21 AU-SE                  51.50      49.71
                  24.07       49.71 (25.64)
  4 Dyszkiewicz, Magda I      21 AU-SE                  52.00      52.08
                  25.25       52.08 (26.83)
  5 Swander, Laura            21 AU-SE                  54.50      52.74
                  25.60       52.74 (27.14)
  7 Kemp, Heather L           20 AU-SE                  51.00      53.78
                  25.91       53.78 (27.87)
 14 Short, Becky              19 AU-SE                     NT      54.91
                  24.32       54.91 (30.59)
 15 Wheatley, Amy B           18 AU-SE                  55.00      55.07
                  26.81       55.07 (28.26)

Event 40  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wochomurka, Ryan          20 AU-SE                  45.59      44.94
                  21.82       44.94 (23.12)
  7 Gibb, Derek               21 AU-SE                  45.00      47.14
                  22.51       47.14 (24.63)
  9 Barry, Seth               18 AU-SE                  45.90      47.68
                  23.31       47.68 (24.37)
 15 Swander, Kevin A          18 AU-SE                  47.10      49.12
                  23.11       49.12 (26.01)
 18 Barlow, Chad              20 AU-SE                  47.00      49.41
                  23.64       49.41 (25.77)
 19 Slocki, Daniel            18 AU-SE                  48.00      49.59
                  23.76       49.59 (25.83)
 21 Babcock, Lyle             18 AU-SE                  47.94      49.75
                  23.98       49.75 (25.77)
 33 Calhoun, Pat M            21 AU-SE                     NT      50.49
                  24.31       50.49 (26.18)

Event 43  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Bowen, Maggie             21 AU-SE                1:02.00    1:05.11
                  31.05     1:05.11 (34.06)
  2 Jones, Kelly M            20 AU-SE                1:04.00    1:05.67
                  31.33     1:05.67 (34.34)
  3 Wheatley, Amy B           18 AU-SE                1:05.00    1:06.76
                  31.87     1:06.76 (34.89)
  4 Coventry, Kirsty L        19 AU-SE                1:06.00    1:07.23
                  32.29     1:07.23 (34.94)
  6 Lunsman, Leslie           18 AU-SE                1:07.00    1:07.89
                  32.16     1:07.89 (35.73)
  9 Maxwell, Cassidy J        21 AU-SE                1:06.00    1:08.67
                  32.01     1:08.67 (36.66)
 13 Volcan, Erin N            18 AU-SE                1:09.00    1:10.37
                  33.57     1:10.37 (36.80)
 14 Coparropa, Eileen         21 AU-SE                1:08.00    1:10.44
                  34.07     1:10.44 (36.37)
 15 Brown, Sally J            19 AU-SE                1:08.00    1:10.57
                  33.41     1:10.57 (37.16)
 25 Anderson, Jenni           19 AU-SE                1:14.00    1:12.37
                  34.10     1:12.37 (38.27)

Event 44  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  3 Swander, Kevin A          18 AU-SE                  57.40    1:00.81
                  28.50     1:00.81 (32.31)

Event 47  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Christianson, Demerae L   21 AU-SE                2:04.00    2:02.66
                  27.65       59.00 (31.35)     1:30.94 (31.94)     2:02.66 (31.72)
  2 Lawless, Alessandra C     19 AU-SE                2:04.00    2:05.19
                  29.03     1:00.48 (31.45)     1:32.83 (32.35)     2:05.19 (32.36)
  3 Swander, Laura            21 AU-SE                2:10.00    2:07.11
                  28.93     1:01.83 (32.90)     1:34.58 (32.75)     2:07.11 (32.53)
 10 Dyszkiewicz, Magda I      21 AU-SE                2:10.00    2:13.77
                  30.01     1:03.62 (33.61)     1:38.68 (35.06)     2:13.77 (35.09)
 -- Short, Becky              19 AU-SE                2:25.00        SCR

Event 48  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  3 Babcock, Lyle             18 AU-SE                1:50.05    1:57.03
                  26.35       56.66 (30.31)     1:26.27 (29.61)     1:57.03 (30.76)
  7 Gonzales, Joe             21 AU-SE                1:53.00    1:58.64
                  26.74       56.21 (29.47)     1:26.46 (30.25)     1:58.64 (32.18)
 10 Slocki, Daniel            18 AU-SE                1:57.00    1:59.73
                  27.15       57.47 (30.32)     1:28.33 (30.86)     1:59.73 (31.40)
 20 Calhoun, Pat M            21 AU-SE                     NT    2:03.39
                  27.15       58.57 (31.42)     1:30.71 (32.14)     2:03.39 (32.68)

Event 51  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Moss, Jeri A              18 AU-SE                  56.80      56.60
                  28.07       56.60 (28.53)
  3 Volcan, Erin N            18 AU-SE                  56.00      58.21
                  28.45       58.21 (29.76)
  4 Duerk, Lauren D           18 AU-SE                  57.90      58.22
                  28.66       58.22 (29.56)
  5 Kemp, Heather L           20 AU-SE                  59.00      58.53
                  29.14       58.53 (29.39)
  6 Christianson, Demerae L   21 AU-SE                1:01.00    1:00.26
                  29.89     1:00.26 (30.37)
  8 Lunsman, Leslie           18 AU-SE                1:02.00    1:00.48
                  29.80     1:00.48 (30.68)
 11 Maxwell, Cassidy J        21 AU-SE                  59.80    1:01.76
                  30.29     1:01.76 (31.47)
 13 Lawless, Alessandra C     19 AU-SE                  59.00    1:02.13
                  30.39     1:02.13 (31.74)
 19 Jones, Kelly M            20 AU-SE                1:01.20    1:02.75
                  30.61     1:02.75 (32.14)
 21 Short, Becky              19 AU-SE                1:00.00    1:03.45
                  31.43     1:03.45 (32.02)

Event 52  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wochomurka, Ryan          20 AU-SE                  51.50      50.44
                  24.82       50.44 (25.62)
  2 Barlow, Chad              20 AU-SE                  49.00      52.04
                  25.51       52.04 (26.53)
  3 Gibb, Derek               21 AU-SE                  51.00      52.07
                  25.58       52.07 (26.49)
  6 Gonzales, Joe             21 AU-SE                  50.00      55.37
                  27.06       55.37 (28.31)
  9 Barry, Seth               18 AU-SE                  52.00      55.76
                  27.67       55.76 (28.09)
 18 Swander, Kevin A          18 AU-SE                  59.90      57.22
                  27.38       57.22 (29.84)

Event 55  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Bowen, Maggie             21 AU-SE                1:59.00    2:00.95
                  27.55       58.37 (30.82)     1:33.12 (34.75)     2:00.95 (27.83)
  2 Coventry, Kirsty L        19 AU-SE                2:02.00    2:00.96
                  27.31       57.87 (30.56)     1:33.08 (35.21)     2:00.96 (27.88)
  3 Duerk, Lauren D           18 AU-SE                2:03.50    2:04.12
                  28.24       59.76 (31.52)     1:35.11 (35.35)     2:04.12 (29.01)
  5 Moss, Jeri A              18 AU-SE                2:08.50    2:08.83
                  27.46       58.88 (31.42)     1:39.47 (40.59)     2:08.83 (29.36)
  7 Brown, Sally J            19 AU-SE                2:07.00    2:09.69
                  28.69     1:00.91 (32.22)     1:39.95 (39.04)     2:09.69 (29.74)
 15 Anderson, Jenni           19 AU-SE                2:13.00    2:14.65
                  28.73     1:02.30 (33.57)     1:44.50 (42.20)     2:14.65 (30.15)

Event 56  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  2 Gonzales, Joe             21 AU-SE                1:53.00    1:57.86
                  25.94       55.19 (29.25)     1:29.79 (34.60)     1:57.86 (28.07)
  4 Slocki, Daniel            18 AU-SE                1:58.00    1:59.44
                  26.23       56.15 (29.92)     1:31.84 (35.69)     1:59.44 (27.60)
  5 Swander, Kevin A          18 AU-SE                1:54.60    2:00.74
                  25.93       58.63 (32.70)     1:32.97 (34.34)     2:00.74 (27.77)
 17 Babcock, Lyle             18 AU-SE                1:52.00    2:05.67
                  26.08       57.10 (31.02)     1:36.60 (39.50)     2:05.67 (29.07)

Last Modified November 2, 2002
Auburn Media Relations
Buy Tickets

BUY YOUR TICKETS ONLINE!

Aubtix.com is your home for buying tickets to Auburn athletic events.

Auburn Store

GET AUBURN GEAR NOW!

Shop for your favorite summer items at the Auburn Tigers Official Online Store.

Tigers Unlimited, Join Today! Click for more information